Vzťahy

4 tipy k randeniu kresťanských „single“-ľudí

Relationships 3

VAROVANIE: Toto ti môže pomôcť k skvelému manželovi/manželke.

1. Nerandi len kvôli randeniu.
– Aj keď môže randenie vyzerať neškodne a zábavne, randenie zo záujmu o randenie môže skutočne uškodiť niekoho hlave. Nie je to len ne-fér k ostatným s ktorými randíš ale tiež je to ne-fér voči tebe samému. Neprivádzaj sa úmyselne k situáciám sa len zahrávajú s emóciami niekoho. Zrelosť a zodpovednosť sú tiež veci, ktoré prichádzajú s randením a keď tvoj jediný dôvod prečo randiť je „len preto“ povzbudzujem ťa urobiť krok vzad a neuskutočňovať to. Motívy tvojho srdca hrajú veľkú rolu v období randenia a budú hrať rolu ďalej v hocijakom budúcom vzťahu. Zhodnoť svoje motívy.

2. Máš nárok na vysoký štandard
– Tvoje štandardy musia byť niečo dosiahnuteľné ale nenechaj niekoho aby ti hovoril, že existuje niečo ako štandardy, ktoré sú príliš vysoké. Skutočnosť je, že hľadáš človeka, s ktorým chceš stráviť zvyšok života, takže nevyhnutne máš všetky práva byť tak vyberavý ako chceš byť. Neuspokoj sa s niečim priemerným, keď má Boh pre teba niečo výnimočné.

3. Čistota dlaždí cestu k intímnosti.
– Nechcem byť ultra-konzervatívny a tvrdiť, že predmanželský sex vedie k smrti ale chcem povedať, že počkať sa oplatí. Čistota neukazuje len druh rešpektu a úcty k druhému ale tiež hĺbku toho aký je váš vzťah s Bohom. Boh určil sex do manželstva a ako nasledovník Krista je to povinnosť chrániť tento vzácny dar. Svet naokolo zmenil sex na rekreačný šport ale Boh to určil ako spojenie dvoch ľudí. Nedovoľ svetu aby znehodnotil tvoj pohľad na sex. Boh tomu určil viac.

4. Modlitba je kľúčom.
– Tento tip hovorí sám za seba. A aj keď môže byť nemysliteľný pre mnohých z vás, bol by si prekvapený ako veľa ľudí zanechá modlitby a pôst zo svojich „randení.“ Hocijaký vzťah, ktorý nie je nesený na modlitby je vzťah, ktorý by som znova premyslel. Nehovorím, že si nemôžeš nájsť skvelého človeka bez modlitieb ale prečo ignorovať možnosť hľadať múdrosť a vedenie od stvoriteľa vesmíru? To mi nedáva zmysel. Tráv čas v rozhovoroch s Bohom a dovoľ mu priviesť k tebe niekoho, koho on vidí ako vhodného. Neexistuje nič podobné ako Boží vzťah bez modlitby.

— Jarrid Wilson

Zdroj: http://jarridwilson.com/4-dating-tips-for-christian-singles/

Reklamy

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s