Vzťahy

5 krokov k tomu, aby sa manželstvo stalo skutočné

                   Relationships 2

VAROVANIE: Toto ti môže pomôcť mať skvelého manžela/manželku.

Tu je päť krokov aby sa manželstvo stalo skutočným.

1. Spoznaj kto si.
– Kľúčom je vedieť, kto si ty sám. Posledná vec, ktoré chceš je vstúpiť do manželstva mysliac si, že vyrieši tvoje problémy. Aj keď byť manželom alebo manželkou bude jednoznačne hrať úlohu v tom KTO SI ako jedinec, potrebuješ si uvedomiť, že musíš mať osobné základy, na ktorých môžeš stavať. Zhodnoť kto si, čo robíš a čo presne je tvoj zámer. Spoznať svoj zámer je perfektný štart ako začať zakladať na osobnej identite a to ti pomôže urobiť krok v pred k tomu aby si sa stal excelentným úlovkom. (2Kor 6:18)

2. Rozlúč sa s mamkou a ockom. (Zamerané na mužov)
– Nedávne štúdie ukazujú, že väčšina ľudí sa neodsťahuje od rodičov pokiaľ nemajú 24 – 26 rokov. To neznamená, že takíto ľudia nie sú dospelí alebo zodpovední ale môžem ti povedať, že skúsenosť bývať sám je niečo čo ťa bývanie s rodičmi nenaučí. Odsťahovanie sa preč hrá veľkú rolu v zodpovednosti dokázať sa sám o seba postarať. Zodpovednosť, s ktorou sa stretneš v živote ti nepomôže len v osobnom raste ale tiež ťa pripraví na budúcnosť s niekým. Rozlúč sa s mamkou a ockom, vhupni do skutočného sveta a začni budovať svoju zrelosť a poznanie. Rodinné problémy a zdravotné dôvody sú občasnou výnimkou tohto kroku. (1Tim 5:8)

3. Nauč sa riadiť.
– Vedieť ako riadiť svoj čas, peniaze a energiu ti nepomôže len ako jedincovi ale tiež ti pomôže vyhnúť sa možným hádkam na tieto témy v blízkej budúcnosti. Mať riadiace schopnosti neukáže ľuďom, že si len usilovný ale tiež, že vkladáš čas a námahu aby si sa o tieto veci staral. Veľa manželských párov ti povie, že peniaze sú najväčšou témou diskusií, z ktorých vznikajú hádky. A týmto hádkam sa nemôžeš vyhnúť. Ak pôjdeš do manželstva alebo vzťahu s riadiacimi schopnosťami bude to vždy „plusom na radare niekoho.“ (Prís 21:5)

4. Priznaj si chybu.
– Toto je jedna z mojich najväčších vád a chýb. Aj keď stále bojujem s problémom priznať si, že sa mýlim, boj je nič s porovnaním aký som niekedy bol. Pýcha môže byť niečo, čo zruinuje priateľstvo alebo vzťah predtým než sa vôbec začne. Skutočnosť je, že sa budeš niekedy aj mýliť! Aj keď niekedy je to skutočne otravné priznať to, priznanie vlastných chýb ukáže zmysel pokory ostatným okolo teba. Odhoď pýchu. Nikto si nechce zobrať arogantného/ú pána/i „všetko vie.“ (Prís 11:2)

5. Váž si a rešpektuj.
– Na policiach existujú tisícky kníh, ktoré ukazujú túto tému oveľa hlbšie ako môžem ja ale skutočné jadro je celkom jednoduché. Budeš potrebovať naučiť sa ako si vážiť a rešpektovať ostatných okolo seba, keď to chceš brať vážne. Je ťažké byť vo vzťahu s niekým, kto ťa nerešpektuje a ešte ťažšie je milovať niekoho, kto si ťa neváži. Venuj čas tomu aby si sa naučil ako milovať a rešpektovať. Niekto, kto sa chce seriózne oženiť, či vydať bude vždycky pozerať na to, ži je daná osoba úctivá a rešpektujúca. (1Pet 2:17)

–Jarrid Wilson

Zdroj: http://jarridwilson.com/5-steps-to-becoming-marriage-material/

Reklamy

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s