Ty

Zastav sa!

paj

„ Keď išli ďalej, vošiel do nejakej dediny. Tam Ho prijala do domu žena, menom Marta. A tá mala sestry menom Máriu, ktorá si sadla Ježišovi k nohám a počúvala Jeho reč. Ale Marta bola príliš zamestnaná posluhovaním. Pristúpila a povedala: Nedbáš, Pane, že mi sestra samej dá posluhovať? Povedz jej, nech mi pomôže. Odpovedajúc Pán, riekol jej: Marta, Marta, starostlivá si a znepokojuješ sa, pre mnohé veci, ale treba len málo, vlastne jedno! Práve Mária si vyvolila dobrý podiel, a ten jej nebude odňatý.“ 

                                                                                                                  – Lukáš 10, 38-42 Mária si sadla Ježišovi k nohám a počúvala ho. Sadnúť si Ježišovi k nohám a počúvať. Robíme to aj my naozaj? Túto situáciu poznáme isto dôverne: Príde k nám návšteva. A my miesto toho aby sme si sadli a rozprávali sa, najskôr pobehujeme ešte skrývame sveter, ktorý ostal pohodený, či skladáme deku, ktorú ktosi pohodil. Vyberáme taniere, koláče, prípadne ich dorábame. Beháme ako Marta – riešime nepodstatné veci miesto toho, aby sme sa rozprávali. = Tak je to aj s Pánom Ježišom. Pán Ježiš príde do nášho života a snaží sa s nami tráviť čas. Dáva nám všetok, ktorý má. (a On má úplne všetok čas) Chce nám byť blízko a my len pobehujeme sem a tam a riešime veci, ktoré nie sú až tak dôležité. Staráme sa o školu, prácu ale zabúdame na to, že Pán Ježiš stojí pri nás vo všetkom, čo robíme a čaká, kedy sa konečne zastavíme a sadneme si k Jeho nohám. Zahŕňame sa nepodstatnosťami. Nájdeme si čas na kamarátov, krúžky; nájdeme si more času na to, aby sme sedeli za počítačmi či televízormi ale ani pol hodinku zo svojho dňa, ani tú malú pol hodinku si nenájdeme pre Pána Boha. Deň má 24 hodín: 9 hodín spíme 8 hodín sme v práci/škole 2 hodiny jeme 5 hodín ostáva pre vlastné potreby >> Koľko z toho venuješ Bohu?

„Prísne teda dbajte, ako obcujete, nie ako nemúdri, ale ako múdri. Vykupujte čas, lebo dni sú zlé.“ – Efezským 5, 15-16

Ponáhľaš sa – nestíhaš >> Ježiš sa nikdy neponáhľal a predsa mal čas na všetko.. Včerajšok je minulosťou, zajtrajšok je budúcnosťou a dnešok je darom. Boh ti daroval čas aby si sa z neho tešil. No skutočná radosť môže v tvojom živote nastať len keď je Boh pánom tvojho času. Jediné, čo potrebuješ, je povedať NIE zlodejom času a ÁNO kvalitnému Vykupiteľovi.

Lebo jedine keď bude: Boh a Ty = budeš skutočne BOHATY!!

-Pau

Reklamy

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s