Ježiš, Ty

Neexistuje nič také ako “príliš veľa” milosti

mercy-grace

Všetci padneme, robíme chyby a potrebujeme milosť a druhé šance. Nádhernou vecou na príbehu Ježiša je to, že milosť je dostatočná pre všetkých ľudí, celý svet, pre každého kto volá jeho meno. (2. Korinstkým 5, 15)

Neexistuje vec ako “príliš veľa” milosti, napriek tomu stretávam ľudí, ktorí chceli brániť iným pristupovať k tejto milosti na základe ich teologického presvedčenia. Myslím, že je to úbohé. Nie je to biblické

V Biblii vidíme, že Ježiš trávil čas s pijanmi, prostitútkami, klamármi a podvodníkmi. Miloval ich, ukázal im neoblomnú milosť a žil odkaz Evanjelia namiesto toho aby o ňom len rozprával. Ak samých seba nazývame kresťanmi neznamená to, že máme napodobňovať život, ktorý žil Ježiš? Určite áno! Tak poďme do toho!

Potom sedel (Ježiš) v jeho dome za stolom a mnohí colníci a hriešnici prisadli si k Ježišovi a k Jeho učeníkom, lebo mnoho bolo tých, čo Ho nasledovali.

Marek 2, 15

Milosť je požiadavka

Ukazovať neoblomnú lásku nie je odporúčanie, je to požiadavka pre každého, kto sám seba volá nasledovníkom Ježiša. My ukazujeme milosť pretože Ježiš prvý ukázal milosť nám. Nezaslúžime si ju, ale On nám ju dal aj tak.

Ale Boh dokazuje svoju lásku k nám tým, že Kristus umrel za nás, keď sme boli ešte hriešni.

Rímskym 5, 8

V mojom živote bolo niekoľko prípadov keď mi povedali, “Ukazuješ priveľa milosti”. Cítil som sa zmätený stále keď som to počul, lebo si nemyslím, že je vôbec možné ukazovať príliš veľa milosti. Ak zomriem známy ako chlap čo ukazoval “príliš veľa” milosti, bude to dobre prežitý život pre Ježiša. Jeden jediný akt milosti môže byť pre niekoho zvratný bod, k tomu aby skutočne porozumel Ježišovej láske.

images

-Jarrid Wilson

Zdroj: http://jarridwilson.com/too-much-grace/

Foto: http://graceandgranite.com/the-mercy-ministry-mandate/

Reklamy

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s