Vzťahy

neDEZERTujte

photo-1418479631014-8cbf89db3431

Rozhodli sme sa pre ďalší miničlánok k téme vzťahy. Vidíme to ako potrebu a preto vám píšeme, priatelia zase niečo nové.

Vzťah napriek tomu, že je “uzavretá spoločnosť” 🙂 nesmie uzavrieť dvere smerom k spoločenstvu. Spoločenstvo je pre kresťanský pár veľmi dôležitou súčasťou. Keď dvaja mladí ľudia vstúpia do vzťahu, neznamená to, že sa majú separovať od spoločenstva, v ktorom dovtedy boli. Ich úlohou je byť vzťahom v spoločenstve. To je totiž tiež miesto, v ktorom majú svietiť ako tí, ktorých Boh povolal aby Ho oslavovali spoločne.
Ak nikto iný, tak my dvaja, veľmi dobre vieme, čo to je byť spolu nie až tak často. My sami, sme boli vyše pol roka každý na inom konci republiky a videli sme sa viac cez kameru ako skutočne. 🙂 Napriek tomu aj keď sme boli spolu nezatvorili sme sa pred ľuďmi na 3 dni ale spolu sme náš spoločný čas trávili v spoločenstve (na doraste, na mládeži, …)
Vzťah potrebuje spoločenstvo pre rast, lebo v spoločenstve môžete spolu slúžiť – a to je naozaj veľmi podstatná súčasť vzťahu.ľudia

Rodina a priatelia sú tak isto veľmi dôležitým miestom, z ktorého by sme nemali dezertovať. To, že som vo vzťahu, neznamená, že musím všetko ostatné zanechať. Ľudia, ktorí so mnou boli pred mojim partnerom sú tu stále a stále potrebujú moje ucho i ruku. Okrem iného kde inde môžeš získať objektívnu spätnú reakciu na svoj vzťah(veľmi dôležité – ľudia naokolo často vidia veci jasnejšie – nemajú také ružové okuliare ako dvaja ľudia vo vzťahu).

Preto nie je dôvod na to, aby sme so vzťahom odchádzali do súkromia. Žiť v spoločenstve, rodine a medzi priateľmi nech je našou výsadou. Buďme vďační za to, že máme takéto možnosti.
🙂

— J&P

fotos: https://unsplash.com/

Reklamy

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s