Kultúra

4 veci, ktoré Boh proti tebe nepoužije

jar

Pýtaš sa či si dostatočne dobrý na to, aby si bol kresťanom? Alebo či si dostatočne svätý na to, aby ťa Boh miloval? Tu sú 4 veci, ktoré proti tebe Boh nepoužije: 

1. Tvoju minulosť

–  Buď kľudný, už dávno Ti je odpustené. Pokiaľ ide o vzťah s Ježišom niekdy neočakávaj, že budeš mimo jeho vôľu. Minulosť je odpustená a budúcnosť, vyzerá byť svetlá pre tých, ktorý chcú kráčať vo svetle jeho prítomnosti. Ježiš Ti odpustí tvoju minulosť aj keď ešte neodpustíš Ty sebe.
(Aj C.S. Lewis o tom píše)

2. Tvoje chyby

–  Všetci sme spravili chyby. Ale krása kríža je v tom, že Ježiš za ne zomrel.Tvoje hriechy otrel do čista a tvoje srdce je obnovené milosťou samotného Ježiša Krista. Tvoje hriechy Ťa nedefinujú. Tvoje zlyhania Ťa nemusia strašiť. Boh Ti odpustil tvoje chyby, dokonca aj keď si ich ešte musíš odpustiť Ty.

3. Tvoj zmätok

– Je v poriadku byť zranený, zmätený a pýtať sa čo sa deje. Boh rozumie všetkému cez čo prechádzaš, dokonca aj vtedy ak ty nerozumieš. On môže prijať údery, ak Ty si nájdeš čas hľadať Jeho vedenie. Zmätok môže byť spôsobený nedostatkom Biblických znalostí, alebo duchovného vedenia. Zmätok príde a odíde, ale Božia láska je večná.

4. Tvoje závislosti

– Skutočnosť je taká, že každý je na niečom závislí. Nezáleží na tom či bojuješ s drogami, alkoholom, sexom alebo pornografiou; tvoja závislosť nebude držať Ježišovu neoblomnú lásku od toho aby ťa objala. Zhlboka sa nadýchni a nájdi pokoj v poznaní, že nie si sám alebo ignorovaný.

Všetci totiž zhrešili a nemajú slávy Božej, ale ospravedlňovaní sú zadarmo z Jeho milosti skrze vykúpenie v Kristovi Ježišovi, ktorého Boh dal ako prostriedok zmierenia skrze vieru, v Jeho krvi, aby dosvedčil svoju spravodlivosť prehliadnutím hriechov páchaných predtým, v čase Božej zhovievavosti, aby tak dosvedčil svoju spravodlivosť v terajšom čase, aby On bol spravodlivý a ospravedlnil toho, kto verí v Ježiša.

Rímskym 3, 23 – 26

-Jarrid

Zdroj: http://jarridwilson.com/4-things-god-wont-hold-against-you/
Foto: https://unsplash.com/

Reklamy

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s