Vzťahy

7 vecí, ktoré ma mamka naučila o mužoch

1924879_10201558011184373_211206243_n

Pred časom sme na našom blogu postli článok od Jarrida Wilsona, ktorý písal o veciach, ktoré ho naučil jeho otec o ženách. Inšpiroval ma a rozhodla som sa písať o mužoch a tom, čo ma o nich doteraz naučila(nie len slovne ale aj príkladom) moja skvelá mamka, múdra žena a inšpiratívna ev.a.v. farárka. (viď hore na fotke)

1. Zbojník vs. dobyvateľ
Sú dve kategórie, ktoré mužov rozdeľujú podľa charakteru záujmu o ženy: zbojník a dobyvateľ. Na prvý pohľad sa môže zdať, že je to veľmi podobné ale opak je pravdou. Zbojník, takých je dnes kopa, to je muž, ktorá chce ozbíjať “pevnosť” ženy. Chce len vyťažiť to, čo môže a potom zdúchne, to je muž, ktorý hľadí viac na svoje potreby ako na potreby ženy. Od takých milé dámy treba utekať. Dobyvateľ je muž, ktorý sa pracne snaží dobyť “pevnosť” ženy aby sa tam mohol zabývať a žiť tam do konca života. Je to muž, ktorý chce pre ženu “to naj” a váži si ju. Napriek postupnému vymieraniu, treba milé ženy tento ojedinelý druh muža vyhľadávať a na ten sa zameriavať.

2. Každý potrebuje pochvalu
Nie je to len niečo, čo si vyžaduje žena, je to niečo, čo potrebuje aj muž = POCHVALA. Muži robia mnoho dobrého vo svojom živote, aj v našich životoch a tiež túžia počuť, že si to vážime. Túžia počuť, že to, čo urobili/povedali je pre nás vzácne a dobré. Že sú pracovití, snaživí, poriadni,..Tiež potrebujú počuť, že sú fešáci, že im tá košeľa alebo tričko pristane, že majú dobrý zostrih vlasov či brady. Muži sa tiež chcú cítiť milovane – aj slovami.

3. Maličkosti znamenajú veľa
Svoju vďačnosť či lásku môžeme prejaviť aj bez použitia hlasu. Muži tiež privítajú naše láskyplné smsky, správy, maily, malé lístočky vo vrecku vetrovky, či muffiny. Nečakajme, ženy, žiadne romantické gestá plné lásky, keď ich nevieme dávať. Muži si zasluhujú naše maličkosti.

photo-1434210330765-8a00109fc773

4. Istota je základ radosti
Muž je tvor, ktorý potrebuje istotu. Ako náhle sa cíti neistý odráža sa to na jeho správaní i výkonoch v práci. Muž musí vedieť, že moje áno je áno a nie je nie. Musí vedieť, že sa môže na nás spoľahnúť, a že plníme sľuby, ktoré dáme. Preto nesľubuj do vetra!

5. Rešpektuj autoritu
Už Pán Boh to tak určil a stále to platí. Muž má jednoducho prirodzenú autoritu – žiaci viac poslúchajú učiteľa ako učiteľku, pracovníci viac šéfa ako šéfku. Muž vzbudzuje u populácie prirodzený rešpekt. Nie nadarmo Boh stvoril ženu z muža a nie muža zo ženy. Muž je hlava a na to nikdy nezabúdaj! Nehovorím Ti aby si bola jeho slúžkou ani nič podobné, ale vravím rešpektuj to, čo muž povie. On je ten, ktorý má viesť tak ho nechaj robiť jeho prácu.

6. Dieťa navždy
Existuje jedno dieťa vo vnútri každého muža, ktoré sa narodilo vtedy ako on ale nikdy nevyrástlo. 🙂 Mám pre vás jedno prekvapenie – ani nikdy nevyrastie. A to nie je zlé. V mužoch vždy ostane radosť dieťaťa, keď objaví prvého ježka v záhrade v lístí, puberiacka šibalskosť a vtipkovanie. Úlohou ženy je rešpektovať toto správanie. Byť otvorená jeho potrebe mať nejakú zábavku aj keď to zaberá viac času ako by sme chceli.

7. Nikto nie je paradajka
Nakoniec to najlepšie. Obľúbeným príklad mojej mamky ak ide o sexuálne vzťahy je “ochytaná paradajka.” Človek nie je totiž ako paradajka v obchode, nemôžeš prísť a chytiť do ruky každú ktorú vidíš, len aby si vyskúšal, či je dosť mäkká. Človek nie je tovar. Nemôžeš ho skúšať prv než sa preňho rozhodneš. Ani telefón nemôžeš zadarmo a bez záväzku skúšať mesiac či dva a rozhodovať sa, či ti vyhovuje alebo nie. Nemáš nárok na “nič viac” – ak sa rozumieme tak isto ako ani muž nemá tak ani Ty nemáš právo poznať muža z intímnej stránky, kým mu nepovieš celoživotné áno.

— Pau
foto: Zuzka Synaková

Reklamy

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s