Kultúra

Draho som bol vykúpený

cross

To, že Ježiš Kristus za nás zomrel a tým sme zmierení s Pánom Bohom počúvame ako kresťania takmer odvšadiaľ. Počujeme to v spoločenstve, v kostole, čítame v knihách a podobne. Je to však také jednoduché? Nie je v tom predsa len nejaký háčik?

Uvedomujeme si, že sme vykúpení draho? Alebo to berieme ako samozrejmosť a tak k tomu aj pristupujeme? Myslím, že je potrebné zdôrazniť ako draho sme vykúpení. Nie je to len tak. Ježiš za nás musel veľa trpieť a napokon aj zomrieť. Ľudia, ktorí Ho najprv oslavovali neskôr volali: „Ukrižuj ho!“

Nemali by sme to brať ako samozrejmosť. Ako niečo, čo tu je a kedykoľvek si pre to môžeme prísť, lebo je to zadarmo. Nemôžeme zneužívať Božiu milosť. Musíme si uvedomiť, že sme skutočne zhrešili a kvôli tomuto hriechu Ježiš zomrel a až tak môžeme skutočne svoj hriech ľutovať, nevracať sa k našim hriechom a polepšiť sa. Samozrejme nie sme ospravedlnení zo skutkov ale z viery. To, že sa polepšíme alebo sa o to snažíme znamená, že si naše hriechy uvedomujeme a úprimne ich ľutujeme.

Jarrid Wilson v istom článku písal o tom, či je nereálne byť ako Ježiš. Kresťania by sa mali snažiť nasledovať Kristov život a brať si z neho príklad. No, často krát aj keď sa snažíme nejde nám to. Znamená to však, že sa máme prestať snažiť a žiť život podľa tohto sveta? Myslím, že NIE. Nemôžeme žiť takýto život a vyhovárať sa na to, že inak to nejde. To je zneužívanie Božej milosti.

Aj keď sa nám nebude dariť žiť život presne ako ho žil Ježiš, nemusí nám to brániť v snahe o to. Pán Boh vie akí sme, pozná nás. On skúma naše srdcia a ponúka nám milosť – drahú milosť zadarmo. Ak skutočne ľutujeme svoje hriechy môžeme pred Neho predstúpiť. On nám pomôže so zvyškom.

Tak ako teda? Ideš do toho?

-Kub

Reklamy

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s