Služba

sľúbený blog

downloadLeto sa už pre mnohých z vás pomaly ale iste skončilo. Začala škola a sľúbili sme, že čo to o služobnom lete napíšeme v septembri a tak je to tu.

Naše spoločné leto(ako páru) bolo trochu viac ako plné. Absolvovali sme služobne 3 tábory a každý bol niečím iný a výnimočný.
Prvý tábor sme zažili hneď, počas prvých dní leta – bol to detský denný tábor. Bolo to pre nás školenie 11038565_10204575268053909_7929870549370142830_ndo života ale aj školenie o Božej veľkosti, ktorá sa ukazovala vo všetkom – toľko detí a každé špecifické.. pýtam sa Jakuba, čo hovorí o tomto tábore a on: “dzeci boli šalené..” a skutočne boli. Fuh, toľko divokosti človek nezažije ani na safari, ale to dôležité bolo, že sme mali možnosť vidieť Ježišove slová o detskej viere v praxi. A to nás naučilo veľa – napr. že tieto tábory majú význam.
Druhý tábor bol rodinný. Našou úlohou bolo pripraviť program pre dorasťákov, ktorí boli na tábore so WIN_20150724_113508svojimi rodičmi. A zase sme videli Božie dielo v praxi. Nie len kopec srandy ale aj to, že Božie slovo padá na úrodnú pôdu. To už neboli také deti, aké sme z minulých táborov poznali a s ktorými sme sa hrávali ale boli to mladí ľudia, ktorí uvažovali viacej nad Božím slovom a túžili Ho poznať. Ba, nie len, že sme o tom diskutovali ale aj konali a ako vraví Paulínka: “vystúpenie z komfortnej zóny a prijatie povolania bolo supiš!” Jeden z našich dorasťakov, náš kamko Ondro totiž úplne bez problémov zobral povolanie vykročiť vážne a hneď na ďalší deň mal tému. Ale nie len on, aj všetci ostatní – Dávid, Daniel, Ema, Kika, Mišo, Oľo aj Kiko boli pre nás veľkým požehnaním a ich poznámky v diskusii nás tiež veľa naučili. 🙂
A tretí tábor – dorastový. Čas, keď človek spí veľmi málo, robí veľmi veľa – od skorého rána do 11884722_10204825649193281_8854986480704421694_oneskorej noci. Celé dni a noci príprav, porád, modlitieb. Potom pozerá na ofučané tváre a znechutené poznámky, lebo “čo to zase za somársku hru ste vymysleli?!” 😀 tak taký bol tábor – sledovanie financií, a či všetko výjde a bude v pohode… Ale nie len taký čas. Bol to aj čas, keď Pán Boh lámal dorasťakov svojou láskou a videli sme skutočné zázraky znova toto leto. Ale nie len také brutálne veci ale hlavne také tie normálne brutality života – čas v spoločenstve milovaných – našich petržalských kamoškov a kamošiek, cez ktorých mnoho požehnania prijmame. Veríme, že sme im mohli niečo aj dať.

Leto bolo dosť vyčerpávajúce, lebo to nie je len na tábor prísť ale aj ho pripraviť. 😉 ALE bol to čas, ktorý by sme nevymenili, lebo nie len nás Pán Boh naučil ale aj utužil v tom, že slúžiť ako pár je dôležité a dobré – prospieva to nie len na Božej vinici ale aj vzťahu samotnému. Tak vás vyzývame – nebojte sa mať z prázdniny plniny. Plniny služby Bohu sú vždy lepšie. (aj keď nemáte radi plnku 😀 )

— J&P

Reklamy

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s