Boh, Ty

dobrodružstvo s Bohom

12788538_10206116217049983_2049933754_o

Pred troma mesiacmi som som ešte netušila, že vám dnes budem písať z Českej republiky. Je to už nejaký ten rok, čo som si podávala žiadosť o štipendijný zahraničný pobyt na letný semester 2015/2016. Avšak ako to v týchto oblastiach chodí, nevedela som, či mi bude žiadosť schválená a na ako dlho. Stále som však verila, že Pán Boh sa v tom ukáže. Veľa som sa modlila aby to vyšlo a ja viem, že Pán Boh vypočúva modlitby svojich detí, lenže na konci každej prosby som pripojila vetu “ale rob Pane Bože len tak ako Ty chceš”. Takže som nemohla tušiť aká je Božia vôľa. 🙂 Okrem iného predsa len som kadečo počula o Prahe aj o fakulte a vravela som si, že ak bude Pán Boh chcieť a uzná za vhodné, že by som to tu zvládla a bol by to pre mňa prínos, pošle ma. V skutočnosti tých faktorov, ktoré boli proti mne bolo viac. Istota teda nebola. Vlastne JEDNA bola – že Pán Boh urobí tak, ako bude ON pokladať za správne.

Zdalo sa mi, že tie dva mesiace počas ktorých vyhodnocujú žiadosti trvajú asi večnosť. Každý deň som otvárala email s túžbou vidieť email s odpoveďou ale stále nič. Pred dvomi mesiacmi, 30.decembra, mi však prišiel prekvapivý email, ktorý ma nesmierne potešil.

Písalo sa v ňom: “Dear Paulína! Congratulations, your application has been accepted!” pre tých, ktorí neovládajú angličtinu – Štipendium som získala, ba nie len tak ale dokonca v plnej žiadanej výške! Tí, ktorí ma v ten deň a aj tie ďalšie stretli vedia, že som bola skutočne radostná.

Pán Boh dáva.
Dáva viac ako si zasluhujeme, či prosíme.

Dôveruj Hospodinovi a čiň dobre,bývaj v krajine, pravdu ostríhaj! Raduj sa v Hospodinovi a dá ti, po čom ti srdce túži. Uvaľ na Hospodina svoju cestu,dúfaj v Neho a On vykoná.

   Žalm 37, 3-5

Keď chceš počúvať, Pán Boh hovorí.
Keď Mu dôveruješ dáva.

A viac – v pokračovaní o pár dní. 😉

–Pau

foto:dvorná fotografka Zuzana Synaková

Reklamy

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s