Kultúra

Kresťania nie sú pokrytci, sú ľudia

photo-1462536943532-57a629f6cc60

Keď som vyrastal často sme chodievali do kostola, pamätám si ako som sa cítil trochu vystrašene, keď farári v kostole prechádzali okolo chodby, kde sme s rodičmi sedeli. Pociťoval som úctu a bázeň zakaždým, keď som videl nejakého farára. Myslím, že to bolo preto, lebo som skutočne rešpektoval Božie povolanie v ich životoch.Aj keď moja úcta k nim bola veľká,rodičia mi vždy pripomenuli, že aj oni potrebujú Ježiša tak ako každý iný človek. Hovorili mi to, lebo mi chceli ukázať skutočný život kresťana, pretože všetci robíme chyby a pretože všetci potrebujeme Ježiša.

Nepremýšľal som vtedy veľmi nad tým, čo mi rodičia povedali. Namiesto toho som stále farárov považoval za dokonalých a spravodlivých. Robil som to z vlastného presvedčenia, pretože som nedokázal prijať predstavu, že farári by mohli byť hriešni, tak ako ktokoľvek iný na tomto svete.

Tak veľmi som sa mýlil.

Pamätám si jeden večer. Rodičia mi chceli povedať niečo dôležité. Bol som veľmi zmätený a modlil som, aby mi nepovedali, že mama je opäť tehotná. Vtipy stranou. Otec mi povedal, že sa zistilo, že náš farár bol vo vzťahu s jednou študentkou a bude kvôli tomu vyhodený z nášho zboru a zatknutý. Počkať… čo? Nastalo ticho.

Najprv som nevedel, čo si mám o tom myslieť. Najskôr som si myslel, že je to vtip, potom som si však uvedomil, že moji rodičia by museli byť veľmi zvrátení, aby si robili srandu z niečo takého. Okamžite som si spomínal na všetky Služby Božie, na ktorých tento chlap kázal o čistote a o tom, čo to znamená byť skutočným kresťanom. Moje srdce sa cítilo zradené a ďalších desať rokov som pocitoval hnev voči všetkému a každému, kto mal niečo spoločné s kresťanstvom. Hovoril som si: “Takí pokrytci.”

Skutočnosť je taká, že som nebol lepším kresťanom ako on. Ježiš umrel pre neho tak, ako aj pre mňa. Obaja sme boli nedokonalí a potrebovali sme dokonalého Spasiteľa.

Držal som farárov a vedúcich v nedosiahnuteľných štandardoch a kvôli tomu som pociťoval voči cirkvi nechuť veľmi dlhý čas. To,čo tento farár spravil bolo nesprávne a malo to svoje dôsledky, ale nesprávne boli aj štandardy, v ktorých som ho držal. Nebolo to odomňa fér, že som ho držal v tejto dokonalosti. Prečo? Pretože my ako ľudia sme stále len jedno rozhodnutie od toho, aby sme urobili chybu a naplnili tak našu hriešnu podstatu.

Kresťania sú stále ľudia

Je to už osem rokov, čo ma Boh priviedol do mojej služby, je to obrovské dobrodrúžstvo. Hoci som ordinovaný farár v nádhernom štáte Tennessee, kresťan, spisovateľ a kazateľ, neznamená to, že som bez chýb alebo zlyhaní. Stále niečo pokazím. Hovorím veci, ktoré by som nemal, odpovedám tak ako by som nemal, konám tak ako by som nemal. Ospravedlňte ma, že som k vám úprimný, ale je to pravda. Som človek. Moje srdce je naplnené odpadkami. To však neznamená, že som pokrytec. Znamená to, že potrebujem Krista.

Všetci totiž zhrešili a nemajú slávy Božej

Rim 3, 23

Nezáleží na tom či si farár, spisovateľ, otec, matka, vrátnik alebo dokonca zubár. Si stále človek a stále budeš robiť chyby. Život kresťana je plný nedokonalosti, preto teda potrebujeme dokonalého Spasiteľa, ktorý umrel na kuse dreva kvôli nám. Nikdy nebudeme dokonalí, ani sa k tomu nepriblížime dostatočne blízko.

Znamená to, že sa vzdáme a príjmeme našu hriešnu podstatu? Nie. Usilujeme sa o spravodlivosť čistotu a snažíme sa chodiť v svetle Kristovom. Hľadáme odpustenie, príjmame milosť, učíme sa z našich chýb a čelíme ďalšiemu dňu. Musíme si uvedomiť, že kresťania nie su pokrytci, sme ľudia. Nebudeme odzrkadľovať Ježiša dokonale, ani nebudeme žiť život, ktorý je bezchybný.

-Jarrid Wilson

zdroj: http://jarridwilson.com/christians-arent-hypocrites-theyre-human/

Reklamy

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s