diary, Ježiš

OBĽUBUJEM skúškové

img_5935.jpg

Predpokladám, že tí z vás, ktorí poznáte skúškové na vlastnej koži sa práve búchate do čela, či mi úplne ruplo v bedni. Veď, kto má rád skúškové? Jedine pomätenci. No, áno, musím povedať, že aj ja som bola stressman a skúškové je predsa najlepší priestor kde ukázať tento svoj “talent” 😀 Ale naučila som sa od prvého skúškového nestresovať.

Too blessed to be stressed!

IMG_6750Toto je heslo, ktorým sa riadim už pár rokov. Naučila som sa vnímať dni skúškového ako požehnanie. A je to naozaj tak! Je to čas v ktorom sa môžem naplno venovať času s Kristom. Keď túžim chváliť a spievať, tak odložím skriptum a robím tak. Keď túžim s Ním hovoriť, všetko dám nabok a robím to. Keď túžim čítať z Jeho slova, vyhradím si čas. Kedykoľvek. možno mi budete oponovať, že to tak predsa je aj cez semester. No poviem vám, že nie. Tiež sa snažím mnoho času z dňa venovať Jemu, ale počas bežných pracovných/školských dní, to jednoducho nejde. Nemôžem sa v polovici hodiny rozhodnúť, že: “teraz si idem svoj čas s Kristom” 😀 to tak proste nie je. ALE cez SKÚŠKOVÉ som pánom svojho času. Alebo je Pán pánom môjho času? 😉 A cítim sa pokojná. žiadne stresy okolo toho, či to spravím alebo nie. Dávam všetko, čo môžem do toho, aby som dobre reprezentovala Krista, ale najviac dávam pozor na to, aby celý môj deň v Jeho rukách. ale NAOZAJ a to znamená = ÚPLNÚ dôveru = ŽIADEN stres. Hej, môže sa stať, že aj nezvládnem niečo, ale nie som preto nešťastná, lebo vrchol môjho života je ON. A keď sa mám niečo naučiť lepšie, alebo niečo dôležité viacej, tak nech. 🙂

Povzbudzujem všetkých vás, milí skúškujúci, maturujúci, alebo aj študenti pred záverečnými testovaniami:

ZLOŽ VŠETKO DO RÚK KRISTA. DAJ MU SVOJE DNI. DAJ MU SVOJ ČAS.

Nenechávaj Jeho stáť v kúte, len preto, že Ty máš teraz skúškové/matury/testy. Poď Ho oslavovať v týchto dňoch.

Každé ráno vstávam o 5:00 a aj keď sa mi niekedy nechce, na budíku mi svieti: “Kristus DSC_0237.JPGčaká.” Hneď vstanem rezko a mierim si to do kúpeľne, kde si dám studenú sprchu. Potom si uvarím horúci čaj a sadám si k Jeho slovu, aby som načerpala za tichej domácnosti, spevu ranných vtáčat a ranného brieždenia to NAJdôležitejšie pre môj deň. Urob to tak aj Ty. Pozývam Ťa k tomu. Daj všetko, čo máš do Jeho rúk a budeš obľubovať SKÚŠKOVÉ minimálne tak, ako ja. V úspechu vidíš, ako Ťa nedokonalého nesie a dokazuje sa v slabostiach. V páde vidíš, že Ťa učí a okresáva na krajšiu nádobu. Neviem ako Ty, ale ja si to nechcem nechať ujsť.

To je správa, ktorú som vám musela nechať!

Buďte radostní..                        

a držte sa Krista.

Vaša Pau

Reklamy

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s