diary, Ježiš

vytrvalosť

IMG_9411Včera sme boli so Zuzkou na bajsikloch (bicykle) na hrádzi. To je u nás v Petržalke obľúbené miesto cyklistov, korčuliarov, bežcov, etc…  Urobili sme si taký párhodinový výletík.
.
.
.
.
Kamoši, cítila som sa ako v american dream. Vietor vo vlasoch; okuliare brániace slnečným lúčom, aby vypálili moje oči; vrkoče; košík vpredu; nohavice na traky; skoro ani človeka, len ja a Zuzka. Viete čo? Nebicyklovala som asi 6 rokov, možno viac. Cítila som sa ako v raji. Keď som šla rýchlosťou svetla(to asi nie, ale pre mňa to bolo úžasné) túžila som spievať na plné hrdlo “na krídlach lásky Pane nesieš ma neprestajne” totálna eufória. Bol to krásny pocit, sloboda a pohoda. Vôbec mi neprekážalo, že mám tvrdé sedadlo a moja zadnica na to nie je asi hneď tak zhurta pripravená. Bolo to skvelé, aj keď sme zoskočili a poobdivovali pár kvetov a prírodu navôkol. Keď sme išli domov začala som intenzívne cítiť bolesť čohosi, čo som do tej chvíle aj zabudla, že mám. Áno, áno, tvrdé sedadlo na seba nenechalo dlho čakať. Asi je vám do smiechu, ale ja som si večer nemohla sadnúť ani na stoličku. Celý večer som sa snažila prísť na to, ako to môže Peťo Sagan vydržať, že to musí byť riadna sila.

Teraz je asi na čase si podľa zdravého rozumu povedať:
“na chvíľu odložím bicykel, aspoň na tento týždeň, kým to neprestane bolieť.”

IMG_9381Keď som sa nad touto možnosťou zamýšľala blyslo mi hlavou, že takto to vyzerá aj s našim životom s Kristom. Keď sa k Nemu po dlhej dobe vrátime, je to nenormálna eufória – ako môj bajsiklový americký sen, chce sa nám kričať a tancovať, a spievať a radovať. Ale potom príde niečo ťažké a povieme si, že radšej Krista zas na chvíľu odložíme, lebo už to nie je také skvelé, snové… lenže tak to nefunguje. Ježiš nesľuboval bezstarostný život. Nepovedal “kto ma nasleduje bude si žiť na vysokej nohe”. Čo sa stalo s tými, ktorí Ho nasledovali? Boli zavraždení, uväznení,… bolelo to viac ako môj zadok. Ale to všetko boľavé je potrebné. Lebo to je jediný spôsob ako sa pripraviť na dlhé trate. Aj Peťo Sagan to zvláda vďaka tomu, že sa nevzdal, že vytrval.

Niekedy to bude ozaj zlé a ťažké. Určite horšie ako iba boľavý zadok. Ale stojí to za to. Pretože krása je v realite, nie v sne. Ježiš ponúka realitu. Ponúka dlhú cestu. Na ňu sa treba dobre pripraviť. Ale to sa dá, len keď nebudeme utekať pred ťažkosťami. Možno prídu dni, keď nebudeš zrovna mať náladu hovoriť s Kristom, možno ani skúmať Jeho slovo. Nepoddávaj sa nálade. Daj Mu koľko môžeš.

je leto.

img_9347.jpgžiadne trápne výhovorky, že nemám čas.
teraz máme toľko času ako nikdy.

Naposledy som písala o skúškach, tak UPDATE: nie len v skúškach ale aj počas leta >> BUĎME s KRISTOM.

Aj keď Ťa čokoľvek ťažké trápi, aj keď nemáš náladu, kašli na to — sústreď sa na Neho.

Dnes ráno, som znovu sadla na bájsikl. A šľapala som do obchodu pre nákup. Na tom boľavom zadku. Mala som miestami chuť vyroniť slzu. No chcem toto leto prebájsiklovať, chcem si naplno vychutnať toto skvelé ročné obdobie, tak musím vydržať. Ak sa poddáš sebe, bolesti – poddáš sa diablovi. To nedopusť. Sadaj so mnou na boľavý zadok a trénuj na tú dlhú trať, ktorú pre nás Ježiš chystá. Neviem ako Ty, ale ja sa na to už teraz teším.


Určite sa nevzdám bez boja.
/toto, som vám musela zanechať/

prajem vám… zamilujte sa do leta

do leta s Kristom

zo ♥  vaša Pau

Reklamy

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s