Ty

Strach

melanie-wasser-233297-unsplash.jpg

Ahojte,
už poriadne dlho ste na blogu nečítali nič. Pravdepodobne už tušíte prečo. 🙂 Ale je ešte jeden dôvod, ktorý vám asi ani nenapadol je to presne názov dnešnej témy.

V instagramových otázkach ste mi napísali, že by ste mali záujem o tému “strach”. Bola som riadne šokovaná a vystrašená 😀 Pretože toto slovo celkom dobre vystihovalo moje posledné mesiace. A tak som sa rozhodla, že to urobím dnes. Napíšem o strachu a o tom, čo s ním robiť. Keďže som dnes zvládla prvú skúšku skúškového cítim sa vhodne na písanie.

Začalo to v septembri Strach č.1 – keď začal akademický rok – posledný ročník, predo mnou predposledný semester, veľa školy, písanie diplomovky, nová práca, vedenie dorastu a tímu, dievčenská skupinka, povinná vianočná prax. Bolo toho naozaj veľa čo ma čakalo po pracovnej stránke. No najmä strach zo školy/štátnic bol asi najväčší a najhroznejší. Potom asi o dva mesiace sme sa dozvedeli, že čakáme bábätko – tí, ktorí to doteraz nevedeli na @paudiary nájdete prvý post 🙂 Takže Strach č.2 bol tu. Neviem prečo ale od začiatku som sa bála, aby bolo všetko v poriadku počula som aj vo svojom okolí o mnohých potratoch a rôznych komplikáciách, takže k stresu zo školy prišiel stres o naše malé bobo, pridalo sa niekoľko rodinných záležitostí a nakoniec to zakončil strach o môjho muža, ktorý bol na misii v Afrike a za tie dva týždne som o ňom nemala žiadnu zmienku. A potom úplne zúfalstvo nad tým, že v 5.ročníku mám urobiť 6 skúšok v zimnom skúškovom a pri tom písať diplomovku a nezblázniť sa. Ako vidíte, niekoľko strachov ma držalo v hrsti posledné mesiace.

Ale už ma nedrží.

Je mi trochu smiešno keď si na to všetko spomeniem. a hlavne keď si uvedomím, že všetko si zapríčiňujem ja v mojej hlave a hlavne preto, že zabúdam Komu som uverila.

Ale to je to, čo vám chcem povedať, čo mňa vytrhlo zo strachu a stresu – keď som si uvedomila, že strachu a myšlienkam na to ako to všetko dopadne dám viac priestoru ako modlitbe za to všetko. Keď bol muž odcestovaný videla som veľa filmov – áno najmä romantických 😀 lebo tam to vždy skončí dobre, tak som dúfala, že aj on je v pohode a bude to dobré. Ale potom som si pozrela jeden – veľmi obľúbený film –> Jozef kráľ snov a vtedy som si to uvedomila, to, čo spieva Jozef – inak prekrásne, tí čo ma poznáte viete, že som schopná tú pieseň aj 10x pustiť a spievať ju 😀 aj teraz, keď to píšem som si ju pustila na atmošku – spieva tam totiž:

You know better than I, You know the way. I’ve let go the need to know why ‘cause YOU know better than I.

//

Ty poznáš lepšie ako ja, Ty poznáš cestu. Zanechal som potrebu vedieť prečo, pretože TY vieš lepšie ako ja.

ben-white-146950-unsplash

PRESNE TOTO pochopiť. a neprišlo to hneď. veľa som sa modlila za to, aby mi Pán Boh dal pochopiť aj v srdci tieto slová. Lebo to, že hlava vie, neznamená, že srdce tiež. Tí, čo ste sa v živote už niekedy skutočne veľmi báli myslím, že rozumiete. Ktokoľvek vám môže dať aj 300 reálnych dôvodov, prečo sa nemusíte báť, ale keď to nepochopí aj hlava aj srdce je to nanič. Ale chce to modlitby a čas. A dnes už nemám strach z ničoho čo ma pred tým trápilo. Pán Boh ma od toho oslobodil. Ale som rada, že ma toho neušetril – strachu. Lebo som sa naučila jednu veľmi dôležitú lekciu:

Strach má miesto tam, kde slabne modlitba.
Strach sa udomácni tam kde miesto Krista myslíme na svoje schopnosti.

Tak som aj dnes išla na skúšku. bez strachu. s úsmevom. pohodou. tak som odtiaľ aj vyšla. so známkou – veď nejde o život, s dobrým tlakom(pani doktorka sa bude na poradni tešiť, že sa zlepšujem)…. s istotou, že Boh vie ako, kedy a prečo a ja sa nemusím báť, že by ma v niektorej z tých situácií nechal…

Pozrite si príbeh Jozefa, prečítajte si ho v Biblii(začína sa v knihe Genezis v 37.kapitole) a uvidíte, že nič nie je také zlé, aby z toho Boh nemohol urobiť zázrak.

Tiež to poznám.

prajem vám pokojné a bezstrachové a bezstresové dni skúškového/polročných skúšaní, všetkého, čo vás čaká a desí vás. Boh je silný.

vaša Pau

Reklamy

Jedna myšlienka na “Strach”

  1. Moja drahá,konečne som sa už dostala k nejakému článočku(neviem kedy to bolo naposledy čo som nejaký čítala😫-ale sľubujem že dobehnem a všetky prečítam,napriek časovej tiesni😀) AVŠAK musím s tebou súhlasiť a vyhlásiť len že si to veľmi pravdivo a pekne napísala ! ❤️

    Liked by 1 person

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s